Prezentacja - wrzutka druga

2011-10-20 | autor: flamenco108 | kategorie: filmy, prezentacje, varia

Rozliczne próby skonwertowania prezentacji na coś, co się da oglądać i jednocześnie zaimportować do blogu Gugla jako samodzielny obiekt to praca niewdzięczna i nudna, więc i szybko się nie posuwa. Oto podejście drugie, które zrobiłem tak: najpierw wyeksportowałem prezentację do HTML i z danego katalogu usunąłem wszystko oprócz wygenerowanych obrazków. Następnie skonwertowałem je do formatu GIF i zlepiłem z nich animated gif, który prezentuję oto tu (nie mam pewności, że to się w ogóle będzie ruszać):

Odstęp pomiędzy poszczególnymi klatkami ustaliłem na 6 sekund, co w większości wypadków wystarczy, żeby się napatrzeć. Nie mam pojęcia, jak można zatrzymać taki samoprzewijający się obrazek, gdybyśmy chcieli jednak na coś popatrzeć dłużej.

Gif ma w sobie taką brzydkość, że nie zna więcej niż 256 kolorów, więc trochę to wygląda chropawo.

Ale konwersji tutaj nie koniec. Otóż uparcie dążąc do wrzucenia tego jako film skonwertowałem ten animowany GIF do formatu AVI. Któreś z narzędzi użytych po drodze ma tzw. buga czyli jakiś błąd w kodzie, film udaje, że pierwsza klatka jest mniej ważna od innych. Poza tym wszystko widać jeszcze gorzej. Ale jak kto lubi filmy, oto podejście drugie do filmu:

Miłego oglądania.


2011-10-20 autor: flamenco108