NQSS - ostatnia wersja dawniejszego NPSS

2011-05-19 | autor: flamenco108 | kategorie: alfabety-systemy, npss, prezentacje

Na stronie opublikowałem krótkie opracowanie systemu stenograficznego, który zaczęliśmy rozwijać do spółki z No-qankiem. Jego wczesną historię opisałem onegdaj (a może nieco wcześniej), poczynając od tego wpisu. Na początku sprawa rozwijała się całkiem nieźle. Później zaczęły się dyskusje - to był dobry znak, że jesteśmy na prawidłowym kursie - pojawiają się problemy do rozwiązania. Ja później straciłem wiarę w metody geometryczne, na placu boju pozostał No-qanek sam. Oto zatem jego dotychczasowe osiągnięcia. Dodam, że zimą potrafił pisać tym systemem z prędkością 60 sylab na minutę, co daje już przecież 150% dużej prędkości pisania pismem długim. A przecież, w przeciwieństwie do mozołu z literkami, mógł tak pisać dłuuuugo. Systemowi temu zmieniliśmy na chybcika nazwe na NQSS, akronim NPSS rezerwując dla całego projektu opracowania nowej stenografii polskiej.

Prezentuję tutaj ten system, także dziękując niejakiemu X, który w celu podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat własnej adaptacji brazylijskiego systemu Leite Alves założył nawet blog. Najciekawsze wpisy są w pobliżu tego.

Zapraszam zatem do oglądania, podziwiania, chwalenia i krytykowania (ale tylko konstruktywnie) nowego polskiego, geometrycznego systemu stenograficznego NQSS (do obejrzenia TU).

i tak dalej.


2011-05-19 autor: flamenco108