Zaczynam nowy cykl artykułów.

2011-02-17 | autor: flamenco108 | kategorie: varia

Zebrane przeze mnie materiały zasługują na to, przynajmniej niektóre, żeby je przenieść do sieci, która ponoć niczego nie zapomina, a właśnie ocalaniem od zapomnienia zajmuję się prowadząc strony https://www.stenografia.pl. Wiedza ta dziś nikomu nie potrzebna, kiedyś może kogoś ucieszy.

W związku z tym zaczynam nowy cykl artykułów, tym razem nieregularny, bo zależny od tempa pozyskiwania danych z różnych źródeł - będą to teksty traktujące o stenografii napisane przez różnych specjalistów i mistrzów z przeszłości i teraźniejszości. Niektóre pojawią się tutaj, na blogu, inne równocześnie, lub nierównocześnie, na stronie i na blogu, zależnie od (arbitralnie ocenionej przeze mnie) wagi poruszanego zagadnienia. Oczywiście, blog jest nośnikiem treści lżejszych, gorzej obrobionych.

Zebrane w ten sposób artykuły staną się jakimś kompendium wiedzy na temat systemów stenograficznych, metod uczenia się i nauczania, ćwiczenia i doskonalenia sztuki.

Na pierwszy ogień pójdzie artykuł Władysława Szostaka pt. Skrócenia w stenografii. Biogram autora już w następnym wpisie, a tekst - w jeszcze następnym ;-)


2011-02-17 autor: flamenco108