Jeszcze parę filmów

2010-10-05 | autor: flamenco108 | kategorie: filmy, prezentacje

Podczas moich bez mała rocznych surfowań, poszukiwań i badań, między innymi przebiłem się przez filmiki dostępne na Internecie. Niżej zatem kolejne linki, polecam, bardzo inspirujące.

Stenografowanie w tempie 40 słów na minutę systemem Handywrite Erica Lee.


Młody człowiek zaczyna swoją przygodę ze stenografią. Swoją drogą, Handywrite był pierwszym systemem, który znalazłem w Internecie.
Jakiś czas później młody Brian Greco osiągnął zupełnie nieplanowaną przez autora systemu szybkość 100 słów na minutę.


Do tego celu opracował sobie własne skróty. Wkrótce jednak przerzucił się na wspominany przeze mnie system Gregga i w krótkim czasie stał się jego wprawnym stenografem.


Łatwo jest znaleźć filmy pokazujące stenografowanie w systemie anglojęzycznym, wystarczy wpisać hasło “shorthand writing, youtube” i pokaże się kilkanaście pozycji, w tym np. o miłości do systemu Teeline,


albo starsza pani pisze 70 słów na minutę w systemie Pitmana. Choć na tyle to nie wygląda. Ale to prawda. I chyba nie sprawia jej to żadnego kłopotu.


Ale co z językiem polskim? Nie ma. Za to znalazłem piękną stenografię po rosyjsku.


I na koniec film z jakiejś tajemniczej szkoły, gdzie dziewczęta i chłopcy mają nieanglosasko ciemne włosy i śniadą skórę, ale piszą klasówkę ze stenografii angielskiej. Chyba w systemie Pitmana.


Miłego oglądania.


2010-10-05 autor: flamenco108